FETÖ çok organize ve tehlikeli bir örgüt ve bir nesli mahvetti. FG ölse de bitmez çünkü bir başkasını getirip oturturlar yerine. “Hocamız ölmeden önce bu abimizi işaret etmişti” derler ve onlar da kabullenir.

Kendisine anlatılan saçmasapan bir rüyaya itibar edip “tweetleri ikiye katlayın” diyen bir adam bu kadar kapsamlı bir örgütü ne kadar yönetiyor olabilir o da başka bir mesele. Bence FG’yi denge unsuru, yani işleri yürütenler arasında anlaşmazlık çıktığında şikayet makamı ve arabulucu olarak kullanıyorlar.

Bugün bile FETÖcü yakalanıyor olması ise örgütün hala aktif olduğuna, FG’nin beklenen “Salih Zat” ve kendilerinin “Fırkayı Naciye (Seçilmiş Grup)” olduğuna ‘iman’ edenlerin olduğunu gösteriyor.

Bu sözüm onlara. FG’ye ve örgütüne vermeye devam ettiğiniz desteğin hesabını ahirette de veremezsiniz. Eğer “biz onu mehdi zannediyorduk, o yüzden destek verdik, bu sebeple yapılan haramları ve haksızlıkları kabullendik, insanlar şehit olduğunda sesimizi yükseltmedik” dediğinizde Allah’ın sizi affedeceğini düşünüyorsanız avucunuzu yalarsınız.

Ortaya dökülen bunca delile, itiraflara, belgelere rağmen “yahu burada bir iş var, bu kadar şey yalan, iftira veya uydurma olabilir mi” diye oturup düşünmüyorsanız, bu kült yapıya körü körüne bağlanmış ve Allah’ın size verdiği aklı ve idraki kullanmıyorsunuz demektir. Halbuki Kuran-ı Kerim’de “düşünmez misiniz, akıl etmez misiniz, idrak etmez misiniz” şeklinde 70’ten fazla uyarı ayeti var.

Devlet bu örgüt ile mücadeleye devam etmeli. Çünkü hala muhasebe yapmayanların bundan sonra gerçekleri görüp düzeleceğini zannetmiyorum.

Dipnot: FG çok uyanık bir adam. Mehdi, Mesih gibi çok tartışmalı terimler yerine “salih zat” dedirtiyor. Sorulunca da “Ben Mehdi değilim” diyor.

09-11-2018

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

  • Follow by Email
  • Facebook
  • Twitter